Pentagon, Husi’lerin füzelerini ve İHA’larını vurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

pentagon husilerin fuzelerini ve ihalarini vurdu 5320fa4

Beril SÖNMEZ, (DHA) – ABD Savunma Bakanlığı, Kızıldeniz’de görev yapan güdümlü füze destroyeri USS Carney’in Yemen’deki Husi güçleri tarafından fırlatılan 3 kara saldırı seyir füzesini ve birkaç insansız hava aracını düşürdüğünü açıkladı. Ryder, ABD’nin Doğu Akdeniz’e ikinci bir uçak gemisi göndererek bölgedeki askeri varlığını artırdığını kaydetti. 
Pentagon Basın Sekreteri Pat Ryder, dün basın açıklaması yaparak Kızıldeniz, Irak ve Suriye’deki ABD askeri varlıklarının son iki gün içinde füze ve insansız hava aracı saldırılarına karşılık verdiğini ve çatışma başlatmak için bir fırsat olarak kullanan grupları caydırmaya çalıştığını söyledi.
Kızıldeniz’in kuzeyinde görev yapan USS Carney destroyerinin Yemen’deki Husi güçleri tarafından fırlatılan 3 kara saldırı seyir füzesini ve birkaç insansız hava aracını düşürdüğünü ifade eden Ryder, “Bu eylem, Orta Doğu’da inşa ettiğimiz, ortaklarımızı ve çıkarlarımızı korumak için gerektiğinde kullanmaya hazır olduğumuz entegre hava ve füze savunma mimarisinin bir göstergesiydi” dedi.
İSRAİL’E DOĞRU FIRLATILDILAR
Basın Sekreteri Ryder, “Bu füzelerin ve insansız hava araçlarının neyi hedeflediğini kesin olarak söyleyemeyiz, ancak Kızıldeniz boyunca kuzeye doğru, potansiyel olarak İsrail’deki hedeflere doğru fırlatıldılar” dedi.
ABD, DOĞU AKDENİZ’DEKİ ASKERİ VARLIĞI ARTIRIYOR
Ryder, ABD’nin Doğu Akdeniz’deki askeri varlıklarını artırmaya devam edeceğini vurgulayarak uçak gemisi USS Gerald R. Ford’un Doğu Akdeniz’de olduğunu, USS Dwight D. Eisenhower uçak gemisinin ise Doğu Akdeniz’e gitmek üzere Atlantik’i geçtiğinin altını çizdi. ABD Hava Kuvvetlerinin bölgedeki savaş uçağı varlığını arttığı ayrıca belirtildi.

FOTOĞRAFLI     

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI