CK Enerji’nin ‘Enerjinin Yüzleri’ projesi, kitap ve film oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ck enerjinin enerjinin yuzleri projesi kitap ve film oldu 61af90c

İSTANBUL, (DHA)- CK Enerji, sektör çalışanlarını ‘Enerjinin Yüzleri’ projesinde buluşturdu. Proje kapsamında fotoğraf sanatçısı Mustafa Serdar Seven ve ekibi tarafından kitap ve film hazırlandı. 

Elektrik sektöründe ‘çalışanların değerini ve vazgeçilmezliğini’ ortaya koymak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, CK Enerji Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nün fotoğraf sanatçısı Mustafa Serdar Seven ve ekibi ile iş birliği yaparak hazırladığı ‘Enerjinin Yüzleri’ kitabı ve filmi, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında, CK Enerji çalışanlarına ve enerji sektörüne ithaf edildi. 

“ÜLKESİNİ SEVEN, AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN ÇALIŞANLARIN ÖYKÜSÜ” 

‘Enerjinin Yüzleri’ projesinin elektrik dağıtım sektörünün her aşamasında görev yapan çalışanlarına verdikleri değeri gösteren kalıcı bir eser bırakma fikri ile ortaya çıktığını dile getiren CK Enerji Genel Koordinatörü Utku Guruşçu, “Proje ile Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını büyük bir coşku ve mutluluk ile kutladığımız 2023 yılına ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına, Türkiye’nin aydınlık geleceğine inanan firma olarak çalışanlarımız ile küçük bir anı da bırakmak istedik. Kitap ve film olarak iki ayaktan oluşan bu projeyi yıllarını fotoğraf sanatına veren Mustafa Serdar Seven’e teslim ettik. Çalışma arkadaşlarımızın öyküleri, hedefleri ve hayattan beklentilerini anlatan keyifli röportajlar, sanatsal fotoğraflar ile buluşunca ortaya çok değerli, sektöre örnek olacak bir çalışma çıktı. Yine kitapla birlikte hazırlanan filmimiz de geleceğe bir anı olacak adeta belgesel gibi bir çalışma oldu. ‘Enerjinin Yüzleri’ projesi, bizim için ülkesini seven, refah dolu aydınlık bir gelecek için çalışanların öyküsünü anlatan çok özel bir çalışma” diye konuştu. 

“ONLARIN HEM HAYATLARINA HEM HAYALLERİNE ORTAK OLDUK” 

‘Enerjinin Yüzleri’ projesinde yer alan fotoğraf sanatçısı Mustafa Serdar Seven ise “Meslek hayatım boyunca en çok insan yüzlerine odaklanmayı ve o yüzlerde saklı hikâyeleri başkalarına anlatmayı sevdim. Bu kez kadrajda ‘Enerjinin Yüzleri’ ve onların öyküleri var. 7 şehirde onlarca farklı hikâye dinledik. Onların hem hayatlarına hem hayallerine ortak olduk. Enerji sektörü çalışanlarının ne büyük bir emek ve fedakârlık hikâyeleri yazdığını anladık. Bu sırada kurum kültürü ile yetişmenin ne demek olduğu ile ilgili daha net fikirlerim oldu. Kurumları var eden insanların entelektüel birikimlerinin işe ne derece katkısı olduğunu bir kez daha gördüm” ifadelerini kullandı. 

ÇEKİMLER 45 GÜN SÜRDÜ 

CK Enerji’nin ‘Enerjinin Yüzleri’ projesi uzun soluklu bir çalışma sonucu ortaya çıktı. Projeye karar verilmesi üzerine Mustafa Serdar Seven ile taslak çalışma oluşturuldu. Ardından CK Enerji şirketlerinin hizmet verdiği İstanbul Avrupa Yakası, Antalya, Isparta, Burdur, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta çalışanlarla 45 gün süren fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirildi, yüz yüze röportajlar yapıldı. Bu çalışmaların sonucunda 35 kişiden oluşan röportajların olduğu bir kitap ve 1 saatlik film ortaya çıkarıldı. Bu çalışmalar yeni yılda başta şirket çalışanları olmak üzere; kamu, özel sektör ve medya ile paylaşıldı. 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI