1. Haberler
  2. Son Dakika
  3. Başlangıç Noktası Akademi’nin yeni dönem başvuruları başladı

Başlangıç Noktası Akademi’nin yeni dönem başvuruları başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

baslangic noktasi akademinin yeni donem basvurulari basladi 55a5d42

İSTANBUL, (DHA) – Üniversite öğrencilerine yeni yetkinlikler kazandırmayı amaçlayan Başlangıç Noktası Akademi’nin 2024 başvuruları başladı.

Üniversite öğrencilerine 21. yüzyılın kritik yetkinliklerini kazandırmayı hedefleyen Başlangıç Noktası Akademi, 2024’te kapılarını yeniden açıyor. Eczacıbaşı Topluluğu, Enocta ve İstanbul Makine Mühendisleri Odası’nın ana sponsorluğunda, Siliconmade Academy ve Scale Lab iş birliğiyle gerçekleştirilen program, zengin ders içeriğiyle gençlerin geleceğine önemli katkılar sunmayı hedefliyor.

Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı programla ilgili yaptığı açıklamada, “Gittikçe hızlanan, sık sık yeni kırılımlarla şekil değiştiren yaşamımızda gençlerin bu değişimlere hazır olması gerekiyor. Gençlerimizi değişimlere adapte olmak ve hatta gelen dalgaların üzerine atlayıp bunu fırsata çeviren bir noktada olmak için Başlangıç Noktası Akademi’ye bekliyoruz” diye konuştu.

Başlangıç Noktası Koordinatörü Cem Leon Menase de “Geleceğe hazırlanmak için gereken bilgi seti nedir kimse bilmiyor. Verinin sınır ötesi akışında vize kontrolü olmadığı, teknolojinin bir sektörü baştan aşağı değiştirebildiği, şirketlerin var oluş amaçlarına gezegene dair misyonlar yüklediği bir dünyada, hangi yetkinlikler bizi geleceğe taşır? Bunu araştırmak için gençlerimizi Akademi’ye bekliyoruz” dedi.

Başlangıç Noktası Akademi Proje Lideri Doğuş Acar ise bu yıl dördüncüsünü düzenleyecekleri Akademi programı ile Türkiye’nin dört bir köşesinde üniversite okuyan tüm genç lider adaylarını, içinde bulundukları kırılım çağında ihtiyaç duyacakları temel yetkinlikler ve teknik becerilerle donattıklarını, Başlangıç Noktası ekosistemindeki farklı birçok kişi ve kurum ile lider adaylarının bağlantı kurmalarına olanak sağladıklarını söyledi. Acar program sayesinde “Etkili Genç Lider” adını verdikleri gençlerin potansiyellerini ortaya çıkararak geleceğin değişim öncüsü ve liderleri olma yolunda emin adımda ilerlemelerine imkân sağladıklarını sözlerine ekledi.

PROGRAMIN İÇERİĞİ

Program, sektör öncüleri ve saygın kurumların katkılarıyla hazırlanan ders içerikleriyle zenginleşiyor, bu içerikler ise şöyle açıklandı:

“Çevrimiçi interaktif eğitimler: Öğrencilere dinamik bir öğrenme ortamı sunuluyor.

Mentorluklar: Birebir mentorluklarla öğrencilere kariyer yolculuklarında yol göstericilik yapılıyor.

Staj fırsatları: Programı tamamlayan Etkili Genç Liderler, prestijli kurumlarda staj yapma fırsatı buluyor.”

PROGRAMIN ANA BAŞLIKLARI

Programda, Kişisel Gelişim ve Öz Farkındalık (bireyin kendini keşfetmesi ve kişisel marka yaratma stratejileri), Girişimcilik ve Liderlik (yenilikçi düşünce, liderlik ve girişimcilik üzerine detaylı eğitimler), Gelişen Teknolojiler ve Ağlar (yapay zekâ ve büyük veri gibi konularda geleceğin yetkinliklerini kazandıran eğitimler), Sürdürülebilirlik (sürdürülebilir iş yönetimi üzerine stratejik ve teknik eğitimler), Finansal Okuryazarlık (birey ve kurumlar için finansal yönetim ve değerleme eğitimleri) ile Mentorluk ve Kariyer Fırsatları (sektör liderleriyle mentorluk, kariyer planlama, etkili mülakat teknikleri ve özel staj olanakları) ana başlıkları yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI