Hayat Hastanesi’ne, JCI akreditasyon belgesi verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hayat hastanesine jci akreditasyon belgesi verildi 6fdf764

Yiğithan HÜYÜK/BURSA, (DHA)-BURSA Hayat Hastanesi, sağlık hizmetlerinde dünya standartlarını sağlayan kurumlara verilen Joint Commission International (JCI) belgesi aldı. Hastane, JCI akreditasyonunun 7’nci versiyonu ile akredite edilen Bursa’daki ilk hastane oldu.

Bursa’da sağlık sektöründe 45 yıldır hizmet veren, geçtiğimiz yıl İstanbul’da bir hastaneyi de bünyesine katan Hayat Hastanesi, küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen, JCI akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayarak, 1 yıldır sürdürdüğü çalışmaların ardından, JCI uzmanlarının yaptığı denetleme sonucunda belgeyi almaya hak kazandı. JCI akreditasyon belgesi, JCI Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Murat Küçükkaya tarafından, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, Başhekim Dr. Fatih Özkul, Genel Koordinatör Betül Kabalar ve hastane doktorlarının katıldığı törenle Hayat Hastanesi’ne verildi. Törende konuşan Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, “Hak ederek oluşan bir belge önümüze geldi. Ben, hayırlı olsun diyorum. Bu hepimizin gayretiyle oldu, bütün arkadaşlarımızın, bütün personellerimizin, bütün birimlerimizin, yönetimden, şeflerden, doktorlardan, yardımcılardan, sağlık personeline kadar fevkalade bir gayretle, böyle bir şeyi hak etmişlik var. Bu hak etmişliği, Murat Bey bölgenin adına Dubai’den gelerek, bizlere sunmayla bir kere daha bu kurumu ödüllendirmiş oldu” dedi.

‘STANDARTLAR, GÜVENLİ HİZMETİN VE SAĞLIK KALİTESİNİN KANITIDIR”

Joint Commission International (JCI) belgesi standartlarının, hastaların ve çalışanların güvenli hizmet ve sağlık kalitesinin kanıtı olduğuna dikkat çeken JCI Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Murat Küçükkaya, “25 yıldan beri uluslararasında bu sertifikayı veriyoruz, bizim yaklaşık 1200 tane standardımız var. Bu standartları uygulayan bir organizasyon aslında şunu diyor; ‘Ben, sağlıkta kaliteye ve hasta güvenliğine bağlılığımı gösterdim’. Bunları uygulayarak hastanesinde çok daha kaliteli servis verdiğini, hasta güvenliğini ön planda tuttuğunun kanıtını sağlıyor. Aslında belgeyi almak bir şey ama o standartları uygulamak ayrı bir şey. Çünkü, standartları uyguladığınız zaman, şuna emin oluyorsunuz, hastanedeki hastaların, çalışanlardan güvenli bir şekilde hizmet aldığını ve hasta kalitesinin sağlıktaki kalitesinin kanıtı oluyor size. Joint Commission’un belgesi alan bir hastanenin yüksek standartta kaliteli sağlık hizmeti verdiğinin ve hasta güvenliğini ön planda tutuyor olduğunu göstermesidir”’ diye konuştu.

‘SAĞLIK HİZMETİMİZİN DÜNYA STANDARTLARINDA OLDUĞUNU GÖRDÜK’

Hayat Hastanesi’nin uluslararası sağlık standartlarında olduğuna dikkat çeken Başhekimi Dr. Fatih Özkul ise şunları söyledi:

“Hayat Hastanesi olarak sağlıkta hizmet kalitemiz Joint Commission International (JCI) akreditasyon ile tescillendi. 1 senelik süreçte hazırlığını yönettiğimiz bu süreç, bir ay önce 3 kişilik bir ekibin gelip, bir hafta boyunca hastanemizi denetlemesi sonucu neticelendi. 1 senedir yüzde 90-95 olarak JCI’ya uyumlu olarak verdiğimiz hizmetlerin yüzde 100’ünü, 1200 kritere uygun hale getirdik. Bu şekilde hem Amerika’nın hem uluslararası sağlık camiasının kabulü olan akreditasyonu almış olduk. Ne demek JCI akreditasyon, sağlık çalışanlarının hastaların güvenliği açısından tüm prosedürlerin doğru şekilde uygulandığını gösteren bir belge bizim açımızdan. Hayat Hastanesi, tüm branşlarında, tüm cerrahi işlemlerinde, Amerikan standartlarına, uluslararası sağlık standartlarına hizmet veriyor. Biz verdiğimiz sağlık hizmetinin, dünya standartlarında olmuş olduğunu gördük. Hem yurt içi hastaları açısından hem yurt dışı hastaları açısından insanların gönül rahatlığı ile geldiği bir hastane olduğunu tescillemiş olduk.”

Tören, konuşmaların ardından pasta kesilmesi ile sona erdi. (DHA)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI