Araç kiralama şirketi, ikinci sukuk ihracını gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

arac kiralama sirketi ikinci sukuk ihracini gerceklestirdi f983524

İSTANBUL, (DHA) – Ekim ayında ilk sukuk ihracını yapan AVEC Rent a Car, 7 Aralık’ta tamamladığı ikinci ihraçla, toplam 100 milyon TL’lik kaynak yarattığını duyurdu.

Kasım ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 5 yıl vadeli 2,5 milyar dolarlık ihracıyla yeniden gündeme gelen sukuk (kira sertifikası), finansman ihtiyaçlarında özel sektör tarafından da tercih ediliyor. İslam hukukuna uygun bir ticari işleme katılarak gelirden pay almayı sağlayan sukuk ihracını son dönemde gerçekleştiren şirketlerden biri de AVEC Rent a Car markasıyla hizmet veren Replease Turizm Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. oldu. Şirket, Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş. ve yüzde 100 bağlı ortaklığı Emlak Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla 1 buçuk ay arayla ikinci sukuk ihracını gerçekleştirdi.

İlk sukuk ihracı 18 Ekim’de ikincisi ise 7 Aralık’ta tamamlandı. Şirket, 180 gün vadeli ikinci sukuk ihracında da 50 milyon TL’ye ulaştı. Aynı kurumlar aracılığıyla yapılan 169 gün vadeli ilk sukuk ihracında da 50 milyon TL toplanmıştı.

“TALEP YİNE YOĞUNDU”

Bu işlemle ikinci büyük adımlarını attıklarına dikkat çeken Replease Finans Direktörü Mehmet Toker, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sunduğumuz araç kiralama hizmetleri sektöründeki hakim konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. İlk sukuk ihracından aldığımız güçlü destek ve karşılaştığımız yoğun ilgi, ikinci sukuk ihracında da kendini gösterdi. Emeklilik şirketleri ve çeşitli portföy yönetim şirketlerinden gelen yüksek talepler, yatırımcılarımızın Replease’e olan güvenini bir kez daha teyit etti” dedi.

Sukuk enstrümanının büyüme stratejilerine önemli katkılarda bulunmaya devam edeceğini vurgulayan Toker, “2016’da kurulan ve Paşalı Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Avec Rent a Car olarak; müşteri odaklılığımız, kaliteli hizmet anlayışımız, geniş araç filomuz, uygun fiyatlarımız ve sukuk ihracı gibi yenilikçi finansman uygulamalarımızla, Türkiye’nin lider araç kiralama şirketlerinden biriyiz. Hizmetlerimizi daha da geliştirmek ve pazardaki hakim konumumuzu sürdürmek için yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Yatırımcılara gösterdikleri ilgi ve güven için teşekkür eden Toker, “Paşalı Grubu’nun Avek Otomotiv’den sonra otomotivdeki ikinci yatırımı olan Avec Rent a Car’ın başarılı geleceğine onlarla birlikte yürümekten büyük memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI