TİKAV’ın kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik eğitim projesi ödül kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tikavin kirsal bolgelerde yasayan kadinlara yonelik egitim projesi odul kazandi 860e83a

İSTANBUL, (DHA)- Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait santrallerin bulunduğu bölgelerde yaşayan kadınlara eğitimlerin verildiği ‘Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri’, Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023 etkinliğinde ‘Sürdürülebilirlik İletişimi-Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde ödül aldı. 

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde 2017 yılından bu yana Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye’nin 27 farklı kırsal bölgesinde gerçekleştirilen ‘Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri’ projesi, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen ve sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı modelleri ve projeleri ödüllendiren Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023 etkinliğinde ‘Sürdürülebilirlik İletişimi-Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait 27 enerji santrali yatırımlarının yer aldığı kırsal bölgelerde 2017 yılında bu yana gerçekleştirilen ‘Evde Okullu Olduk’, ‘Önce Sağlık’, ‘Hijyen Sağlıktır’ ve ‘Tasarruf Elimizde, Gelecek Evimizde’ projeleri ile şimdiye kadar 7 bin kadına çeşitli konularda yüz yüze eğitim verildiği ifade edilirken, projelerle dolaylı olarak ulaşılan kişi sayısının ise 28 bini aştığı belirtildi.  

“KADINLARIN GÜÇLENEREK TOPLUMLARINI DÖNÜŞTÜRMELERİNİ AMAÇLIYORUZ” 

Kırsal Bölge Seminerleri projesi ile kırsal bölgelerde yaşayan kadınların güçlendirilmesi ve toplumlarını olumlu bir şekilde dönüştürmeleri için eğitim ve kaynaklar sağlamayı amaçladıklarını söyleyen TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, projenin bir ödüle daha layık görülmesi nedeniyle gururlu olduklarını ifade etti. 

Proje kapsamında 2017 yılından bu yana çeşitli projelerle 28 bin kişiye ulaştıklarına dikkat çeken Özalp, “TİKAV’ın 25’inci kuruluş yılını kutlayacağı gelecek yıldan itibaren projemizi daha da genişletmeyi ve kadınların yaşam kalitesini iyileştirmek için daha fazla fırsat yaratmayı taahhüt ediyoruz. TİKAV olarak, kadın, çocuk ve gençlerin güçlendirilmesi ve toplumun her kesimini iyileştirme misyonumuzu sürdüreceğiz” diye konuştu. 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI