İş Bankası ve Okul Destek Derneği iş birliğiyle öğrencilere uzaktan eğitim desteği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

is bankasi ve okul destek dernegi is birligiyle ogrencilere uzaktan egitim destegi ac07593

İSTANBUL, (DHA)- Türkiye İş Bankası ve Okul Destek Derneği, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve çocukların gelişimine uzaktan eğitimle katkı sunmak amacıyla Ocak 2023’te İş Bankası çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak başlattıkları iş birliğini, depremden etkilenen çocukları da kapsayacak şekilde genişleterek sürdürdüğünü duyurdu.

İş Bankası, ortaokul çağında devlet okullarında eğitimini sürdüren öğrencilere uzaktan eğitim desteği veren Okul Destek Derneği ile iş birliği yaparak Ocak-Mayıs 2023 döneminde banka çalışanlarının çocuklarının matematik derslerinden faydalanmasını sağladı. Bu dönemde 65 ilden 477 öğrenci uzaktan ders aldı. Yeni eğitim-öğretim döneminde iş birliğinin kapsamını genişletmek üzere İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ve Okul Destek Derneği (ODD) Kurucusu Orkun Oğuz’un katılımıyla bir imza töreni gerçekleştirildi. İş birliği çerçevesinde 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde bini deprem bölgesinde yaşayan çocuklar, 750’si banka çalışanlarının çocukları olmak üzere bin 750 öğrencinin projeden yararlanarak, uzaktan eğitim desteği alması hedefleniyor.

“EĞİTİM ÖNCELİKLİ VE UZUN VADELİ YATIRIM ALANLARIMIZDAN BİRİ”

İş birliğine ilişkin değerlendirmede bulunan İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “Gençlerimizin sahip oldukları potansiyeli keşfetmesi, yeteneklerini geliştirmesi için en önemli araç olan eğitim aynı zamanda toplumsal gelişimin itici unsuru. Bu nedenle eğitim her zaman öncelikli alanlarımızdan ve uzun vadeli yatırım alanlarımızdan biri. Günümüzün teknolojik imkanları, eğitim fırsatlarını uzaktan da her çocuğa ulaştırmayı mümkün kılıyor. Bu yılın başında Okul Destek Derneği ile bir araya gelerek ilk etapta bankamız çalışanlarının çocukları için uzaktan eğitim desteği sağlamıştık. Şubat ayında meydana gelen büyük deprem felaketlerinden sonra bölgeye yönelik devam eden desteklerimizi eğitim alanına da taşımak üzere, bu alandaki iş birliğimizi depremden etkilenen çocuklarımızı da kapsayacak şekilde genişlettik. Süreçteki destekleri için başta derneğin kurucusu Orkun Oğuz olmak üzere tüm dernek ekibine ve gönüllü eğitmenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EĞİTİM, ÜLKEMİZİ GELİŞTİRECEK EN ÖNCELİKLİ KONU”

Okul Destek Derneği Kurucusu Orkun Oğuz ise “Eğitim bize göre ülkemizi geliştirecek en önemli ve öncelikli konu. Özellikle okul dışından destek alamayan ancak öğrenmeye istekli çocuklara ulaşmak için çıktığımız yolda İş Bankası’nın desteği bizim için çok değerli. Bu süreçteki katkılarından dolayı İş Bankası ailesine çok teşekkür ediyorum. Kuruluşumuzdan bu yana dördüncü eğitim yılımıza başlarken gönüllülerimiz sayesinde binlerce öğrenciye ücretsiz ders desteği sağlayabilmemizin ve ülkemizin eğitim alanında en büyük derneklerinden biri olmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

GÖNÜLLÜ EĞİTMENLERLE TÜRKÇE, İNGİLİZCE, MATEMATİK VE FEN DERSLERİ

2020 yılında kurulan Okul Destek Derneği’nde öğrenciler gönüllülük esasına göre düzenlenen uzaktan eğitim programlarından yararlanabiliyor. Gönüllü eğitmenler, derneğin web sitesi üzerinden gönüllü formunu doldurarak mülakata katılıyor, sonrasında eğitmenlik eğitimi alıyor. Öğrencilerin sınıfına göre müfredat paralelinde oyunlaştırılarak dijitalleştirilen içerikler dernek merkez ekibi tarafından hazırlanıyor. Daha sonra gönüllü eğitmenler aracılığıyla uzaktan eğitim ile küçük sınıf ortamında bireysel sorgulama, ifade etme özgürlüğü ve başka görüşlere hoşgörü esaslarıyla paylaşılıyor.

Hafta içerisinde belirlenen gün ve saatlerde 8-10 kişilik sınıflarda verilen derslerde, öğrencilerin okul derslerine destek veriliyor; öğrencilerin derse katılım durumu takip ediliyor ve velilere katılım durumuna ilişkin SMS ve e-posta aracılığıyla bilgi veriliyor. Program kapsamında matematik, fen bilimleri, Türkçe ve İngilizce dersleri veriliyor. Yeni dönem eğitimleri 9 Ekim itibarıyla başlayacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI