Çizgi Roman Okulu’nda çocuklar hayal gücünü sergiye taşıdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cizgi roman okulunda cocuklar hayal gucunu sergiye tasidi b990c9d

İSTANBUL, (DHA)- Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi (TUZGEM) ve Bilgi Evleri iş birliğinde düzenlenen Çizgi Roman Okulu’nun 4’üncü geleneksel sergisi açıldı. Çizgi Roman Okulu’nda öğrendikleri ile kitap çıkaran yedi gencin imza töreni de yaptığı sergi, 15 Ekim’e kadar açık olacak.

Tuzla’da Gençlik Merkezleri ve Bilgi Evlerinde eğitim gören çocuklar, çizgi roman okulunda öğrendiklerini resmederek ortaya çıkan eserleri Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde sergiledi. Bu sene 4’üncüsü düzenlenen sergide çocuklar, yıl boyu yaptıkları eserleri kitaplaştırarak sergiyi ziyarete gelenler için imzaladılar. Öğrencilerden; Sare Davet, Mihrimah Özmen, Esmanur Demir, Esin Tombuş, Zafer Aydın, Ömer Faruk Algan ve Şeref Kurtarıcı’nın kitaplarının yer aldığı sergi 15 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak.

“GELDİĞİME HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM, İYİ Kİ GELMİŞİM”

Mihrimah’tan Hikayeler adlı kitabın yazarı 11 yaşındaki Mihrimah Özmen, “Bir yıldan beri burada eğitim görüyorum. Çıkarttığım kitap ile ilgili de öncelikle hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerin, sadece çizgi roman değil de tüm derslerime çok katkısı olduğunu söyleyebilirim. Arkadaşlarım da bana destek oluyor, yaptığım her şey de benden daha çok seviniyorlardı. Bu kursu açan Tuzla Belediyesi başta olmak üzere hocalarım ve aileme çok teşekkür ediyorum. Geldiğime hiç pişman değilim, iyi ki gelmişim” dedi.

“SEVDİKLERİME İMZALI KİTAPLARIMI VERİYORUM”

Okulun öğrencisi 9 yaşındaki Sare Davet ise “Çizgi Roman Okulu’na gidiyorum, okulda yazılar yazıp, resimler çiziyorum. Buradaki pratiklerim ve değerli hocalarım ve ailemin desteği ile bir kitap çıkarttım. Şimdi de sevdiklerime imzalı kitaplarımı veriyorum” diye konuştu.

“ÇİZGİ ROMANIMI GEÇEN YIL TUZLA ÇİZGİ ROMAN OKULU’NDA YAPTIM”

11’inci sınıf öğrencisi Esin Tombuş da “Bu çizgi romanımı geçen yıl Tuzla Çizgi Roman Okulu’nda yaptım. Taslağımı çıkarttıktan sonra hocalarımın yardımıyla daha geçerli bir esere dönüştürdüm. Buradan hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI