Avcılar’da balıkçıdan yaralı leyleğe yardım eli

featured
#image_title
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)- AVCILAR’da denize açılan balıkçı Şahin Tuna, Bakırköy açıklarında bitkin halde bulduğu leyleği kurtararak teknesine aldı. Şahin Tuna, ‘Garip’ adını verdiği leyleğin tedavisini de üstlendi; sağlığına kavuşmasına yardım etti. Balıkçı ile Garip adını verdiği leylek bir an olsun ayrılmıyor.

DENİZDE BİTKİN BULDU

Avcılar’da denize açılan balıkçı Salih Tuna Bakırköy açıklarında bitkin halde bir leylek buldu. Tedavisini de üstlenen balıkçı, Garip adını koyduğu leyleği bir an olsun yanından ayırmıyor. Leyleği balıkla besleyen Tuna ile Garip arasında ilginç bir dostluk oluştu. Leylekle çocuğu gibi ilgilenen balıkçı, günboyu Garip ile vakit geçiriyor. Avcılar’daki balıkçı barınağında yaşayan Garip ile balıkçı Şahin Tuna sahilde yürüyor; kayalıklarda vakit geçiriyor. Tuna, Garip’i bir an olsun yalnız bırakmıyor.

“SAĞLIĞI YERİNE GELDİ GİBİ”

Leyleğe elinden geldiğince bakmaya çalıştığını belirten Tuna, “Bakırköy açıklarında denize düşmüştü. Bitkin haldeydi aldım kuruttum. 3 gündür teknede balıklarla besliyorum. Çok kötü bir durumdaydı. Bitkin bir hali vardı. Şu anda sağlığı yerine geldi gibi. Elimden geleni yapıyorum. Sabah arkadaşlardan balık istiyorum. Onlar getiriyor sağolsun balıkla karnını doyuruyoruz. Şu anda adını da ‘Garip’ koyduk. Bir hayvansever olarak bütün hayvanlarla ilgileniyorum. İki gün önce de başka bir kuş bulduk. Ebabil kuşunu sağlığına kavuşturamadık ona üzüldüm. En azından bu leyleği kurtardık” diye konuştu. Balıkçı, sağlığı yerine gelene kadar Garip’e bakmaya devam edeceğini de belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI