AK Parti’li Çelik: Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ak partili celik netanyahu hukumeti bir cinayet makinesidir 1141fd3

ANKARA, (DHA)- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Bu cinayet makinesi, her katliamdan sonra Batılı ülkeler tarafından ‘İsrail’in kendini savunma hakkı var’ cümlesiyle daha çok cinayet işlemesi için teşvik edilmektedir” dedi.
AK Parti’li Çelik, Gazze’de yaşanan insani duruma ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Bu cinayet makinesi, her katliamdan sonra Batılı ülkeler tarafından ‘İsrail’in kendini savunma hakkı var’ cümlesiyle daha çok cinayet işlemesi için teşvik edilmektedir. Gazzelilerin yaşama hakkını esas almadan kim sadece, ‘İsrail’in kendini savunma hakkı var’ diyorsa, bu insanlık suçlarının faillerindendir. Masumların öldürüldüğü her katliamdan sonra ‘İsrail’in kendini savunma hakkı var’ diyerek Gazzelilerin yaşama hakkının yok edilmesini teşvik edenler, bu cinayet makinesinin asıl destekçisidir. Netanyahu bir katliam siyaseti izlerken Batılı ülkeler şimdiye kadar hiç gür sesle insan hakları ve hukuktan bahsetmediler. Tam tersine ‘İsrail’in kırmızı çizgilerle bağlı olmadığını’ söylüyorlar. ‘İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz’ diyenler ‘Daha çok cinayet işle’ demektedirler” ifadelerini kullandı.
‘BARBARLIK İNSANLIĞA SAVAŞ AÇMIŞTIR’
İsrail’in saldırılarını ‘barbarlık olarak nitelendiren Çelik, “Barbarlık topyekun insanlığa savaş açmıştır. Savaş sadece Gazze’de değil, insanlığın kalbindedir. Her kim Gazzelilerin yaşama hakkından bahsetmeden tek başına İsrail’in kendini savunma hakkından bahsediyorsa tetikçinin arkasındaki odur. Her kim masum çocukların ölümünün ardından ‘İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz’ diyorsa insanlığa açılan savaşın asıl planlayıcısıdır. Barbarlığa karşı insanlığın sesi yine Türkiye’dir. Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı, Gazzeli masumları koruyacak tek yoldur. İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve masumların korunması için Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planı en önemli ve en hayati zemindir” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI