Altcoin Projeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler, Kısa Kısa Coin Projeleri, XRP, XLM, ADA, CEEK VR, LINK, DOT, AAVE, ONT.

Altcoin Projeleri
Altcoin Projeleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin Projesi nedir?
Altcoin Projesi nedir?

Altcoin Projesi

“Altcoin” terimi, Bitcoin dışındaki herhangi bir kripto para birimini ifade eder. Altcoin’ler önemlidir çünkü çok çeşitli özellikler ve kullanım durumları sunarlar ve Bitcoin’in bazı sınırlamalarını potansiyel olarak ele alabilirler. Örneğin, bazı altcoinler daha yüksek işlem hızları, gelişmiş gizlilik veya akıllı sözleşme işlevselliği sunar. Ek olarak, altcoinlerin geliştirilmesi ve benimsenmesi, daha geniş kripto para birimi ve blok zinciri alanında yeniliğin teşvik edilmesine de yardımcı olabilir.

Ripple (XRP) Projesi
Ripple (XRP) Projesi

Ripple (XRP) Hakkında Ne Biliyoruz?

Ripple (XRP) bir kripto para birimi ve dijital ödeme protokolüdür. Hızlı ve düşük maliyetli uluslararası para transferlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış, XRP Ledger adlı dağıtılmış bir defter teknolojisi üzerine inşa edilmiştir. Ripple’ın birincil hedefi, insanların internet üzerinden bilgi gönderdikleri kadar kolay para göndermelerini sağlayacak “Değerli İnternet”i etkinleştirmektir.

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, ödeme ağında köprü para birimi olarak kullanılıyor. Bu, iki taraf farklı para birimlerinde işlem yapmak istediğinde, alışverişi kolaylaştırmak için XRP’yi kullanabilecekleri anlamına gelir. Bu, merkezi bir aracıya olan ihtiyacı ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi işlemlere izin verir.

Ripple’ın Santander, American Express ve MoneyGram gibi birçok finans kurumu ve ödeme sağlayıcısı ile ortaklığı bulunmaktadır. Şirket ayrıca havale, e-ticaret ve dijital kimlik gibi teknolojisi için yeni kullanım durumları geliştirmeye çalışıyor.

Ripple (XRP) Projesi
Ripple (XRP) Projesi

Ripple, merkezi bir sistem olması bakımından da Bitcoin ve Ethereum’dan farklıdır, yani Ripple’ın arkasındaki şirket (Ripple Labs) yeni XRP belirteçlerinin piyasaya sürülmesini kontrol eder ve ağdaki işlemleri dondurabilir veya tersine çevirebilir. Bu, Ripple’ın diğer kripto para birimlerinden daha az merkeziyetçi olmadığı yönünde bazı eleştirilere yol açtı.

Stellar Lumens (XLM)
Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens (XLM) Hakkında Ne Biliyoruz?

Stellar Lumens (XLM), Stellar ağına özgü bir dijital varlıktır. Bitcoin’in Bitcoin ağında nasıl kullanıldığına benzer şekilde, ağ üzerinde bir değişim aracı olarak kullanılır. Stellar ağı, hızlı ve ucuz sınır ötesi işlemlere izin veren açık kaynaklı, merkezi olmayan bir platformdur. XLM ayrıca ağdaki işlem ücretlerini ödemek ve ağın yönetişimi için teklifler oluşturmak ve oylamak için kullanılır. Toplam XLM arzı 50 milyardır ve çeşitli kripto para borsalarında alınıp satılabilir.

Cardano (ADA) Coin
Cardano (ADA) Coin

Cardano (ADA) Coin Hakkında Ne Biliyoruz?

Cardano (ADA), Eylül 2017’de başlatılan merkezi olmayan, açık kaynaklı bir blok zinciri platformudur. Proje, bir blok zinciri araştırma ve geliştirme şirketi olan IOHK (Input Output Hong Kong) tarafından yönetilmektedir. Cardano, Bitcoin gibi diğer blockchain ağları tarafından kullanılan iş kanıtı algoritmasından daha enerji verimli olacak şekilde tasarlanmış olan kanıt kanıtı konsensüs algoritmasına dayanmaktadır. Platform, akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları desteklemek için tasarlanmıştır ve yerel kripto para birimi ADA’dır. Projenin amacı, gelişmekte olan ülkelerde banka hesabı olmayan ve banka hesabı olmayan nüfusa finansal hizmetler sağlamaya odaklanarak daha güvenli ve sürdürülebilir bir blockchain ekosistemi yaratmaktır.

CEEK VR
CEEK VR

Ceek Vr Hakkında Ne Biliyoruz?

CEEK VR belirteci, kullanıcıların sanal konserlere, etkinliklere ve eğitim sınıflarına katılmasına olanak tanıyan bir sanal gerçeklik platformu olan CEEK VR tarafından yayınlanan bir kripto para belirtecidir. Belirteç, sanal ürünler satın almak ve CEEK VR platformundaki özel içeriğe erişmek için kullanılabilir. Ek olarak, CEEK VR belirteçleri, platformun içeriği ve özellikleri üzerinde oy kullanmak için kullanılabilir. CEEK VR belirteçleri, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve bir Ethereum cüzdanında saklanabilir.

Chainlink (LINK)
Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) Hakkında Ne Biliyoruz?

Chainlink, blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri hisse senedi fiyatları veya hava durumu verileri gibi harici veri kaynaklarına bağlayan merkezi olmayan bir kehanet ağıdır. Projenin amacı, akıllı sözleşmeler için güvenilir, kurcalamaya karşı korumalı girdiler ve çıktılar sağlayarak bunların gerçek dünyayla etkileşim kurmasını sağlamaktır. Chainlink, harici verileri almak ve doğrulamak için bağımsız düğümlerden oluşan bir ağ kullanır ve Chainlink belirteci (LINK), düğüm operatörlerine hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılır. Proje ilk olarak 2017 yılında duyurulmuştu ve LINK tokeni ilk olarak 2019 yılında kripto para borsalarında işlem görmeye başladı.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) Hakkında Ne Biliyoruz?

Polkadot (DOT), farklı blockchain ağları arasında birlikte çalışabilirliği sağlayan bir kripto para birimi ve merkezi olmayan ağ protokolüdür. Verilerin ve varlıkların farklı zincirler arasında güvenilir bir şekilde aktarılmasına izin vererek bir ağ ağı oluşturur. Polkadot ekosistemi üzerine inşa edilen projelerden bazıları şunlardır:

  • Kusama: Deney ve araştırmaya odaklanan, Polkadot’a benzer, ancak daha yüksek derecede merkezi olmayan bir ağ.
  • Acala: Polkadot ağı üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu.
  • Substrate: Polkadot ile uyumlu özel blockchain ağlarının oluşturulmasına izin veren modüler bir blockchain geliştirme çerçevesi.
  • Edgeware: Zincir üstü yönetişime izin veren bir akıllı sözleşme platformu.
  • Moonbeam: Ethereum geliştiricilerinin uygulamalarını Polkadot ağında oluşturmasını ve dağıtmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir akıllı sözleşme platformu.

Polkadot ekosistemi üzerine inşa edilen ve her zaman yenileri eklenen birçok başka proje var. Polkadot’un ana hedefi, farklı blockchain ağlarını birbirine bağlayarak ve aralarında birlikte çalışabilirliğe izin vererek merkezi olmayan bir internet oluşturmaktır.

Aave
Aave Coin

Aave Coin Hakkında Ne Biliyoruz?

Aave, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir borç verme platformudur. Kullanıcıların çeşitli kripto para birimlerini güvenilir, açık kaynaklı bir şekilde ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanır. Aave’nin temel özelliklerinden bazıları, kullanıcıların çok kısa bir süre için teminatsız borç almalarına olanak tanıyan flaş krediler ve kullanıcıların kredi değerliliklerini başka bir bireye devretmelerine olanak tanıyan kredi devrini içerir. Aave’nin yerel belirteci Aave (AAVE), protokolü yönetmek ve mevduatlardan faiz kazanmak için kullanılır. Aave’nin projelerinden bazıları arasında flaş krediler ve kredi devri gibi yeni özellikler sunan Aave V2 ve Aave’nin Protokolünü geliştirmek için yakında çıkacak olan Aave Upgrade yer alıyor.

ONT, Ontology
Ontology Coin

Ontology (ONT) Coin Hakkında Ne Biliyoruz?

ONT, Ontology blockchain platformunun yerel simgesidir. Ontology, yüksek performanslı bir genel blockchain projesi ve dağıtılmış bir güven işbirliği platformudur. Genel blok zincirleri, konsorsiyum blok zincirleri ve özel blok zincirleri dahil olmak üzere çeşitli blok zincirlerini destekleyen çok zincirli bir ekosistem sağlamak için yaratılmıştır.

Ontology’nin ana hedefi, işletmelerin ve kuruluşların kendi merkezi olmayan uygulamalarını (dApp’ler) ve Ontology blok zincirinde akıllı sözleşmelerini oluşturmaları için bir güven ağı sağlamaktır. Platform, merkezi olmayan bir kimlik çerçevesi, dijital varlık yönetimi ve bir veri alışverişi protokolü dahil olmak üzere çeşitli özellikler sunar.

Ontology blok zinciri üzerine inşa edilmiş projelerden bazıları şunlardır:

  • ONT ID: bireylerin ve kuruluşların Ontology blok zincirinde kendi dijital kimliklerini oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanıyan merkezi olmayan bir kimlik çerçevesi.
  • OEP-4: Ontology blok zincirinde dijital varlıkların oluşturulması ve yönetimi için bir standart.
  • OEP-5: Ontology blok zincirinde NFT’lerin (mübadele edilemez belirteçler) oluşturulması için bir standart.
  • OEP-7: Ontology blok zincirinde merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) oluşturulması için bir standart.

Ek olarak Ontology, ekosistemini genişletmek ve blockchain teknolojisinin benimsenmesini sağlamak için başka birçok proje ve kuruluşla ortaklık kurdu.

Güncel yorum ve analizlerimiz için YouTube kanallarımız olan Kripto Coin Çarşısı ve Borsa Relax Kanallarımızı ziyaret ederek videolarımızı izleyebilirsiniz.

YASAL UYARI !!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI