Endonezya Merkez Bankası, CBDC’yi “Tek Yasal Dijital İhale” Haline Getirmeyi Planlıyor.

ENDONEZYA
Endonezya'dan Dijital İhale Hamlesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un 145 Günlük Döngüsü Aralık Ayında Bir Ralli Bekliyor

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH)

Yılın başından bu yana, Ethereum’un (ETH) fiyatı, şimdi Aralık ayında bir ralli çağrısı yapan 145 günlük düşükten düşüğe bir döngü izledi. Tarihsel olarak, Ethereum fiyatı Aralık ayında yüksek medyan getiri sağlama eğiliminde olan açık bir mevsimselliğe sahiptir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH)

Bu döngü, ETH’nin her 145 günde bir dibe vurma eğilimini gösteriyor. ETH’nin fiyatı bu döngüyü şu şekilde çok yakından takip etti:
• 23 Ocak 2022’de yılın ilk büyük düşüşünü yaşadık.
• 145 gün sonra, Haziran ortasında yılın ikinci büyük düşüşünü yaşadık.
• 10 Kasım 2022’de Ethereum, önceki düşük seviyesinden tam olarak 145 gün sonra başka bir düşük seviye yazdırdı.

Son 145 günlük döngünün en düşük seviyesi de FTX’in neden olduğu çöküşle aynı zamana denk geldi ve bu da onu daha alakalı hale getirdi.

ETH’nin zirveleri ve dipleri arasında neredeyse mükemmel bir simetri ayırt edebiliriz ve 145 günlük düşükten düşüğe döngü, yüksekten yükseğe ölçüldüğü şekilde de gözlemlenebilir. Yılın başından bu yana 133 günlük yüksekten yükseğe bir döngü oldu.

Bu, her 133 günde bir, ETH fiyatının bir önceki yüksekten ölçüldüğünde bir yüksek yapmasını bekleyebileceğimiz anlamına gelir. En son yüksek seviyeden (14 Ağustos) 133 günlük döngüyü tahmin edersek, bir sonraki döngüsel yüksek seviyenin 25 Aralık’ta gelişmesini bekleyebiliriz.

Endonezya Merkez Bankası, CBDC’yi “Tek Yasal Dijital İhale” Yapmayı Niyet Ediyor

MultiversX (EGLD) SuperCycle, Gelecekteki Fiyat Hareketlerinin Düzenini Sunuyor

Elraund (EGLD)
Elraund (EGLD)

Eskiden Elrond olarak bilinen MultiversX (EGLD), bizi neyin beklediğine dair bir fikir verebilecek uzun vadeli bir yükseliş süper döngüsünü takip ediyor. Elliott Wave analizine göre EGLD, uzun vadeli beş dalgalı bir fiyat hareketinin IV. dalgasını bitirmiş olabilir.

Elliott Wave analizi, Temmuz 2019’daki düşük seviyesinden itibaren EGLD döngüsünün 5 dalgalı bir dürtüsel hareket oluşturduğunu öne sürüyor. Temmuz 2019’un en düşük seviyesinden yukarı, dalga I 23 $’da sona erdi ve dalga II’deki düzeltme 0,54 $’da sona erdi.

EGLD, daha küçük dereceli 5 dalganın dahili bir alt bölümü olan dalga III’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 560$’a ulaştı. Kasım 2021’den bu yana satışın IV. dalga olması öneriliyor.

Bunun IV. dalganın dibi ve uzun vadeli V dalgasının başlangıcı olması muhtemeldir. Bu nedenle, yükseliş sayısı, EGLD’nin 5 dalgalı Elliott Wave süper döngüsünü tamamlamak için yeni bir zirveye ulaşması gerektiğini gösteriyor.

Bu fikri destekleyen ana faktör, dalga IV’ün dibinin I dalgasının yüksek seviyesiyle örtüşmemesidir. Ayrıca, IV dalgasının tabanı da 2020’nin en yüksek seviyesi ve 38 $ civarında uzun vadeli bir destek seviyesi ile aynı hizadadır.

SBF, Piyasa Manipülasyonu Soruşturmalarıyla Karşı Karşıya, Do Kwon Chips In

ABD Federal savcıları, geçtiğimiz baharda kripto piyasasında bir domino etkisi yaratan iki kripto para biriminin çöküşünde her bir tarafın potansiyel rolü hakkında Sam Bankman-Fried (SBF), FTX ve Alameda Research’ü araştırıyor.

Ayrıntılar – FTX’in kendi çöküşüne ilişkin daha geniş bir soruşturmada, Manhattan’daki federal savcıların, SBF’nin şimdi TerraUSD Classic olan TerraUSD ve şimdi Terra Classic olan Luna’nın fiyatlarını manipüle etme ve geçen baharda 2019’un kazançları için çöküşlerini tetikleme olasılığını inceledikleri bildiriliyor. Alameda Araştırma ve FTX. 

Bu iki kripto para biriminin düşüşünün arkasındaki temel neden henüz belirlenmemiş olsa da, USTC satış emirlerinin çoğunun Alameda Research’ten geldiği biliniyor. Şirket, Terra Classic’in fiyatının düşeceğine de iddiaya girmişti. Terra Kurucu Ortağı Do Kwon, Twitter aracılığıyla araya girdi ve Genesis Trading’i Terra kazasından kısa bir süre önce SBF’ye verdiği 1 milyar dolarlık kredi konusunda itiraf etmeye çağırdı.

Terra Luna ve Lunc
Terra Luna ve Lunc

Soruşturma, SBF şirketlerinin eski adıyla TerraUSD olan TerraUSD Classic’te piyasaya satış emirleri verip vermediğini inceleyecek. TerraUSD satış emirlerinin kesintisiz trafiğini karşılık gelen satın alma emirleriyle eşleştirmek zorlaştı, bu da bir zamanlar ABD Doları ile 1:1 oranını korumayı amaçlayan algoritmik stablecoin’in sabitlenmesinin kaldırılmasına yol açtı. İkisi birbirine bağlanacak şekilde tasarlandığından, ekosistemin yerel belirteci Terra Classic’i de aşağı çekti. Çöküş, genel kripto endüstrisinden 1 trilyon doları sildi.

Uzaklaştırın: ABD kara para aklama yasası ihlallerine ek olarak, piyasa manipülasyonu Bankman-Fried ve FTX’te gelen yasal fırtınaya katkıda bulunacak ve sektörde şok dalgalarına yol açacaktır. 

Güncel Bitcoin ve Altcoin analiz ve yorumlarımızı YouTube kanalımız Kripto Coin Çarşısını ziyaret ederek videolarımızı izleyebilirsiniz.

YASAL UYARI !!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI