Bitcoin Neden Güvenli Bir Liman?

Bitcoin (BTC) Yükseliyor
Bitcoin (BTC) Yükseliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurucu Babalar 1700’lerin sonlarında zor ve kıt paranın önemini anlamış olsa da, altının taşınabilirlik ve bölünebilirlik eksikliği, kolaylık ve güvenlik için temel paranın koruyucuların elinde yoğunlaşmasını sağladı. Teknoloji basitçe başka bir şey için mevcut değildi. Şimdiye kadar.

Bitcoin özgürlük parasıdır. Bağımsızlık Bildirgesi, Amerika Birleşik Devletleri’ne özgürlüğün yavaş ilerlemesini sağlasa da, Bitcoin teknik incelemesi ve ardından gelen ağ, dünyaya özgürlük getirme potansiyeline sahiptir. Enflasyona, sorumsuz para ve maliye politikalarına karşı bir korunmadır, ancak Bitcoin bundan çok daha fazlasıdır. Bitcoin’in özellikle Batı dünyasında sıklıkla gözden kaçan bir özelliği, Bitcoin’in tiranlığın kendisine karşı bir koruma olduğudur.

Bitcoin, dünyaya yeni bir özgürlük çağı getirme potansiyeline sahiptir. Ucuz ve bol elektrik dünyası. Zorlamadan uzak, hükümetin aşırı erişimini ve şiddetini caydırıcı bir dünya. Gerekli olan tek şey 12-24 kelimelik bir tohum cümlesi ve biraz da kişisel sorumluluk.

BATI ÜLKELERİ NEDEN BİTCOİN’E KARŞI BÜYÜK ÖLÇÜDE KÖRDÜR?

Yukarıda gösterilen Delaware Nehri geçişi gibi belirli tarihi olayları dramatize eden ünlü tablolarla, özgürlüklerimizin ne kadar zor kazanıldığını unutmak kolaydır. Yukarıdaki resmin gerçekliği, basitçe söylemek gerekirse, George Washington’un Noel gecesi orduyu donmuş bir nehirde uykularında bir grup insanı öldürmek için aldığı zamanı tasvir etmesidir.

Yaklaşık 250 yıl önceki bağımsızlık savaşımızda, bu kadar çok insanın özgürlüğümüzü hafife aldığını görmek çok kolay. 1940’larda İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden bu yana, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki Batılılaşmış uluslar dikkate değer bir büyüme ve gelişme dönemi yaşadılar, ancak bulunduğumuz yere gelebilmek için birçok insan ölmek zorunda kaldı.

Değişmez defter, eşler arası işlem yapılabilirlik, güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duyulmaması, Bitcoin’in tüm yönleri tiranlığa karşı ideal bir koruma oluşturmak için birleşir. Şiddet içermeyen eylemi mümkün kılar.

Birçoğu bitcoin’in hiçbir değeri veya kullanım durumu olmadığını iddia etse de, gerçek şu ki bir süredir dünya çapında işini yapıyor. Tanınmış Bitcoiner ve özgürlük aktivisti Alex Gladstein’ın sözlerini kullanarak, finansal ayrıcalığımız bizi bu sorunlara karşı kör ediyor.

Afganistan’da , kadınların para kazanmalarının veya kullanmalarının yasak olduğu bir ülkede, kadınlar finansal bağımsızlık sağlamak için yıllardır bitcoin kullanıyorlar.

Son zamanlarda bir devlet başkanı, yalnızca katılımcıların değil, harekete para bağışlayanların da banka hesaplarını kilitleyerek barışçıl bir protestoyu engellemeye çalıştı . Bu, ülkenin yasama organının izni olmadan yürütme kararnamesi ile yapıldı.

Bu girişimler başarısız olduğunda, merkezi olmayan bitcoin kitle fonlaması yoluyla desteklendi, Kanada Başbakanı polise bölgeyi temizlemesini emretti ve nihayetinde örtülü şiddet tehditleri ve özgürlükten yoksun bırakma yoluyla protestoyu dağıttı. Ülke, gelişmekte olan bir ülkedeki bir diktatörlük değil, Kanada – gelişmiş, Batılılaşmış, liberal bir demokrasi. En azından eskiden öyleydi.

BATI ÜLKELERİ NEDEN BİTCOİN’E İHTİYAÇ DUYUYOR?

Merkez bankalarının temel işlerinden biri olan “ fiyat istikrarı ” ile bu konuda pek de iyi bir iş çıkarmıyorlar gibi görünüyor. Görüyorsunuz, enflasyon sadece negatif getiri ile bileşik faizin yinelemesidir: üstel büyüme yerine üstel düşüş. Çoğu yıl, zar zor fark edilir, ancak son zamanlarda giderek daha belirgin hale geldi. Bu yüzden sadece tasarruf eden insanlar fakirleşir; yaşlılıkta emekli olma umudunuz varsa, profesyonel bir yatırımcı olmaya zorlanmanızın nedeni.

Hükümetlerimiz nispeten istikrarlı, finansal sistemimiz çoğunlukla güvenilir ve toplumumuz nispeten barışçıl olduğu için bitcoin’in faydasını azaltıyoruz. Olmayana kadar her şey yolundadır. Sadece Kanadalı kamyonculara sorun.

Sorun, sistemin devam etmesi için çok fazla güven gerektirmesidir. Para biriminizin değerini düşürmemek için merkez bankalarına güvenmelisiniz. Hükümetlere ve bankalara, onları üzdüğünüzde varlıklarınıza el koymayacaklarına güvenmelisiniz. Gerçekten bir şeye sahip misin?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kanada tarzı bir varlık kilitlenmesi inanılmaz derecede olası olmasa da, bunun mümkün olduğu gerçeği – kendi paramızı kullanmamıza izin vermeleri için başkalarına güvenmemiz gerektiği gerçeği – sistemdeki bariz bir kusur.

Amerika Birleşik Devletleri’nde özgürlüğümüzü sağlamak için gerçekten bitcoin’e ihtiyacımız olduğunda, kolay veya anlaşılır bir şekilde biraz almak için muhtemelen çok geç olacak. Riskten korunmanın, sigortanın amacı budur. Sokakta arkadan vurulduktan sonra fiyat almak için Allstate’i aramazsınız. Bankanız hesabınızı dondurduğu için bitcoin satın almıyorsunuz. Bu şeylerin asla olmamasını sağlamak için bitcoin’iniz var.

YASAL UYARI !!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kripto Coin Carsisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

KRİPTO COİN ÇARŞISI